Az Ermenrich EM20 elektromágneses térérzékelő villamos és mágneses terek észlelésére és mérésére szolgáló kompakt kézi eszköz, amellyel azonosíthatók a lehetséges egészségügyi veszélyek, megelőzhető az áramütés a szerelési munkák során, felmérhető a ház biztonsága vásárlás/bérlés előtt stb. Az erős elektromágneses tér az emberben erős fáradtságot, depressziót és teljesítménycsökkenést okozhat. Ezenkívül a szervi működés megváltozásához, neurodegeneratív betegségek kialakulásához is vezethet. Ezért fontos rendszeresen ellenőrizni az otthonok és munkahelyek biztonságát, hogy megelőzhessük a túl erős elektromágneses háttérsugárzás negatív következményeit.
Az Ermenrich EM20 detektor méri a villamos térerősséget (mértékegysége: V/m, tartomány: 1–1999 V/m) és a mágneses indukciót (mértékegysége: µT, azaz mikrotesla, tartomány: 0,01–99,99 µT) – a környezet biztonságának gyors felmérését segítő paraméterek. Kiválóan alkalmas a mindennapos otthoni ellenőrzésekre és számos különböző helyzetre cégeknél. Az eszköz hasznos lehet rejtett vezetékek kereséséhez, háztartási készülékek elektromágneses térerő szintjének ellenőrzéséhez, elektromos vezetékek, transzformátorfülkék közelében levő lakások elektromágneses háttersugárzásának felméréséhez. Az eszköz praktikus az elektromágneses terek megfigyelésére gyártó létesítményekben, gépek és generátorok közelében, valamint munkahelyeken az egészségügyi és biztonsági előírások betartásának diagnosztizálására stb. A készülék az elektromágneses tereket 1 V/m vagy 0,01 µT minimális hibával méri. A detektor kijelzője kevesebb, mint 2 másodperc alatt kijelzi az eredményeket, tehát gyorsan elvégezhető a mérés.
Az Ermenrich EM20 egyetlen gombnyomással egyszerre megméri az elektromos és mágneses tér paramétereit. Ha a készülék nem ír ki eredményt a mérés után, akkor a sugárzás erőssége nem esik az EMF mérő által mérhető tartományba. A kijelzőn az érték megjelenésekor kiír egy üzenetet is: "Safe" (biztonságos sugárzási szint) vagy "Harmful" (veszélyes sugárzás szint). A beállított küszöbértéket meghaladó értékeknél gyors figyelmeztetésül a készülék audiovizuális riasztást ad, amely 40 V/m és 0,4 µT túllépése esetén lép működésbe.
A detektor teljesen feltöltött akkumulátorral legalább 20 órán keresztül működik. Van rajta alacsony töltésszint-jelző is. Az érzékelő élettartama a használat mértékétől függően 2–3 év.
Főbb jellemzők:
- Villamos és mágneses terek paramétereinek egyidejű mérése széles, 1–1999 V/m, illetve 0,01–99,99 µT közötti sávban
- A ház nagy szilárdságú, kopásálló, gépészeti minőségű ABS műanyagból készült
- Az 5 Hz-től 3500 MHz-ig terjedő sávszélesség kis és nagyon nagy elektronika tesztelésére egyaránt alkalmas
- A megengedett maximális szint túllépésekor hallható és látható riasztás garantálja, hogy nem maradjon észrevétlen
- Mintavételi idő (mérés frissítési idő): <0,5 s, válaszidő (feldolgozott eredmény kiírása): <2 s
A készlet tartalma:
- EMF érzékelő
- C-típusú USB kábel
- Használati útmutató és garanciajegy
| Márka | Ermenrich |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555026428 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 4x14x10 cm |
| Szállítási súly | 0.18 kg |
| Típus | hordozható, kézi |
| Beltéri érzékelő | elektromágneses |
| Villamos térerősség méréstartománya, V/m | 1 — 1999 |
| Villamos térerősség mérési hibája, V/m | 1 |
| Mágneses indukció méréstartománya, µT | 0.01 — 99.99 |
| Riasztás | fény, hang |
| Átviteli kapacitás | 5 Hz–3500 MHz |
| Teszt mód | egyidejű, kettős üzemmód |
| Kijelzési érték | legnagyobb érzékelt |
| Képernyő | LED |
| Automatikus kikapcsolás | 300 mp |
| Lemerülőben lévő elem jelzőlámpája | yes |
| Tápellátás | 5 V 1 A-es adapter (C típusú USB-n keresztül), beépített 700 mA h-s 3,7 V-os Li-ion akkumulátor |
| Üzemidő (óra) | 20 |
| Töltési idő | 1,5 óra |
| Érzékelő élettartama | 2–3 év |
| Portok | C típusú USB |
| Váz | nagy szilárdságú ABS-műanyag |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 0 — 50 |
| Üzemi páratartalom-tartomány, % | 0 — 70 |
| Tárolási hőmérséklet,°C | 0 — 50 |
A termék várható szállítási ideje 1-2 munkanap. Amennyiben a termék mégsem érhető el beszállítónknál, tájékoztatjuk Önt a várható beérkezési időről. Rendelés leadás előtt a beérkezés pontos idejéről telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
| Szállítási mód | Fizetési mód | Szállítási díj |
| Személyes átvétel | Barion online fizetés | ingyenes |
| Személyes átvétel | Előre utalás | ingyenes |
| GLS futárszolgálat | Barion online fizetés | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálat | Előre utalás | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálat | Utánvét GLS | 2 500 Ft |
| GLS csomagpont | Barion online fizetés | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Előre utalás | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Utánvét GLS | 2 200 Ft |
| Szállítási mód / Fizetési mód | Szállítási díj |
| Személyes átvételBarion online fizetés | ingyenes |
| Személyes átvételElőre utalás | ingyenes |
| GLS futárszolgálatBarion online fizetés | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálatElőre utalás | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálatUtánvét GLS | 2 500 Ft |
| GLS csomagpontBarion online fizetés | 1 800 Ft |
| GLS csomagpontElőre utalás | 1 800 Ft |
| GLS csomagpontUtánvét GLS | 2 200 Ft |
Ermenrich EM20 elektromágneses mező-érzékelő 85669
- ERMENRICH
- 85669
- 0,18 kg
Szállítás és készlet információ
-
17 090 Ft 17 990 Ft
Mennyiségi kedvezmények
5 db vásárlásakor 3% kedvezmény
10 db vásárlásakor 5% kedvezmény



