- HÁZ KERT HOBBY
- Ház
- Fotó Kamera
- Optikai termékek
- Távcsövek
- Levenhuk New Wise PLUS 10x42 egyszemes távcső 86246
A kompakt Levenhuk New Wise PLUS 10x42 közepes és nagy távolságú megfigyelésekre született, így kiváló választás a kirándulók, a vadászok és a természet szerelmesei számára, akiknek kiváló minőségű, hordozható optikai eszközre van szükségük. Ez az egyszemes távcső a 10x nagyításának és 42 mm-es objektívlencséjének hála részletgazdag képet ad a távoli objektumokról. A gyenge fényviszonyok közötti erős teljesítményét a 20,5-ös szürkületi érték és a 17,64-es relatív fényesség is alátámasztja.
Az optikai rendszer alapját képező, BaK-4 üvegből készült prizmák a teljes látómezőben torzításmentes és kontrasztos képeket biztosítanak. Az optikai rendszer speciális bevonattal készül: az objektívlencse és a szemlencse elemei teljes, szélessávú, több rétegű bevonatot kaptak, míg a többi lencse több rétegben bevonatolt. Ez a kombináció nagy fényáteresztést, valamint telt és pontos színvisszaadást biztosít. Az optikai kialakítás 5 alkotóelemből áll 4 csoportban: egy 2-elemes objektívlencséből (1 csoport), valamint egy 3-elemes szemlencséből (3 csoport).
5,8°-os látószöget kínál, ami 1000 méteres távolságnál 102 méteres lefedettséget jelent. 4,2 mm-es kilépőpupilla-átmérőjének és 15,2 mm-es szemtávolságának hála még a szemüveges felhasználók is kényelmesen használhatják. A felcsavarható szemkagyló még kényelmesebbé teszi a használatot a huzamosabb ideig tartó megfigyelések során. Az egyszemes távcső a mindössze 2 méteres közelfókusznak köszönhetően nemcsak a távoli objektumok megfigyelésére alkalmas, hanem a természet közeli tanulmányozására is.
Az egyszemes váz masszív ABS műanyagból készül, ami ellenáll a mechanikus ütődéseknek. Nitrogén töltetének és IP67-es besorolásának hála teljesen porvédett, valamint ideiglenes vízbe merülés esetén is száraz marad a belseje. Legyen szó téli vadászatról vagy nyári kirándulásokról, a –20 °C és +55 °C közötti üzemi hőmérséklet-tartományának hála bármilyen éghajlatban hatékonyan használható.
A fókuszrendszerrel gyorsan és pontosan beállítható az élesség. A szemlencsében egy ±5D tartományt kínáló dioptrakorrigáló szerkezet található. A megfelelő gyűrűt balra vagy jobbra forgatva egyszerűen beállíthatja a képet a látásélességéhez. Az eszközön standard háromlábú állványhoz való foglalat is található a hosszabb, állóhelyzeti megfigyelések megkönnyítéséhez (a háromlábú állvány nem képezi a csomag részét).
Kompakt méretének és 351 grammos súlyának hála könnyedén betehető a táskába vagy a kabát zsebébe.
Főbb jellemzők:
- Minden felület BaK-4 optikai üvegből készül és több rétegben bevonatolt, hogy világos és kontrasztos képeket adjanak
- A 10x nagyítás és a 42 mm-es objektívlencse még gyenge fényviszonyok között is hatékony teljesítményt biztosít
- A nitrogénnel töltött vízálló ház (IP67) bármilyen időjárásban megállja a helyét
- Széles üzemi hőmérséklet-tartomány: –20 °C és +55 °C között
- ±5D korrekció, felcsavarható szemkagyló, 2 m-es közelfókusz
A készlet tartalma:
- Egyszemes távcső
- Pánt
- Tok
- Törlőkendő
- Szemlencsét és objektívlencsét védő sapkák
- Használati útmutató és garanciajegy
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555027159 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 18x14x8 cm |
| Szállítási súly | 0.351 kg |
| Nagyítás foka, x | 10 |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 42 |
| Szemlencse | 18mm, 3 alkotóelem 3 csoportban |
| Objektív | 2 alkotóelem 1 csoportban |
| Optikai elemek anyaga | BaK-4 |
| Lencse bevonata | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Kilépő pupilla átmérője, mm | 4.2 |
| Szemtávolság, mm | 15.2 |
| Szürkületi érték | 20.5 |
| Relatív fényesség | 17.64 |
| Látómező, ° | 5.8 |
| Látómező, m/1000 m | 102 |
| Közelfókusz, m | 2 |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 |
| Szemkagyló | tekerhető |
| Váz | nagy szilárdságú ABS-műanyag |
| Váz töltőanyaga | nitrogén |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | yes |
| Vízálló | yes |
| Nedvességállóság | yes |
| A nedvesség/víz elleni védelem mértéke | IP67, teljes védelem a porral és az ideiglenes vízbe merüléssel szemben |
| Zárt váz | yes |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -20 — 55 |
| Tok/doboz/táska a készletben | tok |
A termék várható szállítási ideje 1-2 munkanap. Amennyiben a termék mégsem érhető el beszállítónknál, tájékoztatjuk Önt a várható beérkezési időről. Rendelés leadás előtt a beérkezés pontos idejéről telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
| Szállítási mód | Fizetési mód | Szállítási díj |
| Személyes átvétel | Barion online fizetés | ingyenes |
| Személyes átvétel | Előre utalás | ingyenes |
| GLS futárszolgálat | Barion online fizetés | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálat | Előre utalás | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálat | Utánvét GLS | 2 500 Ft |
| GLS csomagpont | Barion online fizetés | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Előre utalás | 1 800 Ft |
| GLS csomagpont | Utánvét GLS | 2 200 Ft |
| Szállítási mód / Fizetési mód | Szállítási díj |
| Személyes átvételBarion online fizetés | ingyenes |
| Személyes átvételElőre utalás | ingyenes |
| GLS futárszolgálatBarion online fizetés | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálatElőre utalás | 2 100 Ft |
| GLS futárszolgálatUtánvét GLS | 2 500 Ft |
| GLS csomagpontBarion online fizetés | 1 800 Ft |
| GLS csomagpontElőre utalás | 1 800 Ft |
| GLS csomagpontUtánvét GLS | 2 200 Ft |
Levenhuk New Wise PLUS 10x42 egyszemes távcső 86246
- LEVENHUK
- 86246
- 0,35 kg
Szállítás és készlet információ
-
20 890 Ft 21 990 Ft
Mennyiségi kedvezmények
5 db vásárlásakor 3% kedvezmény
10 db vásárlásakor 5% kedvezmény

