- HÁZ KERT HOBBY
- Ház
- Fotó Kamera
- Optikai termékek
- Teleszkópok
- Levenhuk New Skyline BASE МАК 70/1000 AZ-M teleszkóp 86252
A kompakt Levenhuk New Skyline BASE MAK 70/1000 AZ‑M teleszkóp ideális választás kezdő csillagászok számára. Könnyen használható, minden szükséges tartozékot tartalmaz, és számos közeli égi csodát tár elénk: a Holdat, a Szaturnusz gyűrűit, a Jupiter holdjait, a Vénusz fázisait és még sok mást. A Föld kísérője lenyűgöző részletességgel figyelhető meg: láthatók a több mint 8 km átmérőjű kráterek, hatalmas hegyláncok, tengerek és árkok a terminátor vonal mentén. Bár a teleszkóp elsősorban bolygómegfigyelésre van optimalizálva, ideális körülmények között, sötét égbolt mellett számos fényes nyílthalmaz is megfigyelhető, például a Fiastyúk (Plejádok) és a Méhkas‑halmaz, amelyek ragyogó csillagmezőként tündökölnek a fekete bársony égbolton.
A Levenhuk New Skyline BASE MAK 70/1000 AZ‑M optikai üveglencsékkel rendelkezik, melyeket kettős bevonat borít a lehető legjobb képminőség érdekében. Az első réteg alumíniumbevonat, amely növeli a rendszer fényvisszaverő képességét és védi az optikát. A második egy szélessávú tükröződésgátló bevonat, amely növeli a kontrasztot és megszünteti a szórt fényeket. Az eredmény éles, nagy kontrasztú képek kiváló nagyítással és felbontással.
Fő jellemzője az alt‑azimút mechanika, amely nagy, ergonomikus irányítófogantyúval rendelkezik, kényelmesen a megfigyelő kezénél elhelyezve. A fogantyúval könnyedén célra állítható a teleszkóp, a felső rögzítőkar pedig egyetlen mozdulattal rögzíti azt a kívánt pozícióban. A mechanika két mikromozgató gomb segítségével finombeállítást is lehetővé tesz.
A mechanika masszív alumínium állványra van szerelve, amelynek magassága 57,5–141,5 cm között állítható. A háromlábhoz praktikus tartozéktálca csatlakozik, így minden eszköz kéznél van. A teleszkóphoz alapvető tartozékok is tartoznak: 5x24 optikai keresőtávcső, 10 mm‑es és 20 mm‑es szemlencsék, 90°-os zenittükör, valamint okostelefon-adapter. A biztonságos szállítás és tárolás érdekében az optikai tubus és az állvány külön hordtáskát kapott. A tubus Vixen-sínes csatlakozással rögzíthető.
Főbb jellemzők:
- Kompakt, hordozható teleszkóp – ideális erkélyes megfigyelésekhez és utazáshoz
- Kettős bevonatú optika (alumínium + szélessávú tükröződésgátló) a maximális kontrasztért és részletességért, minimális szórt fénnyel
- Alt-azimút mechanika ergonomikus irányítófogantyúval – intuitív, kézi vezérléshez
- Alumínium háromláb tartozéktálcával – minden szükséges eszköz kéznél
- A készlet minden alapvető tartozékot tartalmaz a megfigyelések azonnali megkezdéséhez
- Két hordtáska az optikai tubus (OTA) és az állvány biztonságos szállításához és tárolásához
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Alt-azimut tartószerkezet
- 5x24 optikai keresőtávcső
- 90°-os diagonális tükör, 1,25"
- PHOTO szemlencse 10 mm, 1,25"
- PHOTO szemlencse 20 mm, 1,25"
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Vixen szabványú prizmasín
- Okostelefon-adapter
- Hordtáska az optikai tubushoz
- Állványhordtáska
- Használati útmutató és garanciajegy
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555027197 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 64x32x25 cm |
| Szállítási súly | 5.8 kg |
| Optikai kialakítás | katadioptrikus |
| Optikai rendszer | Maksutov-Cassegrain |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | alumínium, szélessávú tükröződésmentes bevonattal |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 70 |
| Lencse (tükör) alakja | gömb alakú |
| Fókusztávolság, mm | 1000 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 140 |
| Rekesznyílás | f/14.3 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.7 |
| Határmagnitúdó | 11 |
| Szemlencsék | PHOTO 10 mm (100x), PHOTO 20 mm (50x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | nem |
| Keresőtávcső | optikai, 5x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut |
| Lassúmozgás-szabályozó | 2 lassúmozgás-szabályozó gomb |
| Maximális hasznosteher, kg | 2.5 |
| Kiegészítő | 90°-os diagonális tükör a készletben, okostelefon-adaptert tartalmaz |
| Optikai tubus rögzítési módja | fecskefarkú lemez (Vixen standard) |
| Fecskefarkú illesztés | yes |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
| Tok/doboz/táska a készletben | táska |
| Doboz/táska/hátizsáka a készletben | yes |
A termék várható szállítási ideje 1-2 munkanap. Amennyiben a termék mégsem érhető el beszállítónknál, tájékoztatjuk Önt a várható beérkezési időről. Rendelés leadás előtt a beérkezés pontos idejéről telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Levenhuk New Skyline BASE МАК 70/1000 AZ-M teleszkóp 86252
- LEVENHUK
- 86252
- 5,80 kg
Szállítás és készlet információ
-
126 340 Ft 132 990 Ft
Mennyiségi kedvezmények
5 db vásárlásakor 3% kedvezmény
10 db vásárlásakor 5% kedvezmény

