- HÁZ KERT HOBBY
- Ház
- Fotó Kamera
- Optikai termékek
- Teleszkópok
- Levenhuk Skyline PLUS 60T teleszkóp 72853
A Levenhuk Skyline PLUS 60T teleszkóp egy hagyományos refraktor ekvatoriálisállványra szerelve. Kiválóan alkalmas a világűr felfedezésére, valamint aFöld-típusú bolygók és a holdkráterek megfigyelésére. Segítségévelmegfigyelhető a Szaturnusz, a Jupiter, a Vénusz és a Merkúr. Mivel pontosanmegtalálja a csillagos égen az égitesteket, a teleszkóp kiválóan alkalmashosszas megfigyelésekhez is. A Levenhuk Skyline PLUS 60T teleszkóp kamerávalegyütt (külön kapható) kiválóan alkalmas asztrofotózáshoz is.
A teleszkóp teljesen bevonatolt üvegből készült lencséket használ. Az optikaielemek éles, részletgazdag és tiszta képet nyújtanak, és még maximálisnagyítás mellett is részletes, lenyűgöző képet mutatnak. A készletben háromszemlencse található, amelyek cserélgetésével a kívánt nagyítás könnyedénelérhető a világűr különböző objektumainak megfigyeléséhez. A készletbentalálható diagonális tükör a földi objektumok vizsgálatának elengedhetetlenkelléke. A Levenhuk Skyline PLUS 60T fejjel lefelé fordított képet mutat. Egydiagonális tükör segítségével ez a jelenség kijavítható, így a földimegfigyelések kényelmessé tehetők.
Az optikai tubus egy ekvatoriális, lassú mozgatású vezérlőgombokkal felszereltállványra van rögzítve. Az állvány irányításának elsajátítása ugyan eltartnémi ideig, azonban az alt-azimut állványhoz képest sokkal hatékonyabban ésegyszerűbben megtalálhatók vele az égitestek. Az objektum csillagos égen valómegtalálását egy 5x nagyítású keresőtávcső segíti.
A tartozéktartó tálcával felszerelt alumínium háromlábú állvány stabil ésmegbízható szerkezet. A háromlábú állvány még egyenetlen felületen is stabilanáll; az állítható lábaknak köszönhetően pedig könnyedén a felhasználómagasságához igazítható.
Jellemzők:
- Bevonatolt üvegből készült optikai elemekkel felszerelt hagyományos refraktor
- Az ekvatoriális állvány révén könnyebb megtalálni az égitesteket
- Masszív, alumínium állvány tartozéktartó tálcával
- Kiváló választás a Hold, a bolygók és földi objektumok megfigyeléséhez
- A készletben három szemlencse és egy diagonális tükör található
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Ekvatoriális állvány
- Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
- 5x24 optikai keresőtávcső
- SR 4 mm (175x) szemlencse
- H 12,5 mm (56x) szemlencse
- H 20 mm (35x) szemlencse
- Diagonális tükör
- Lassú mozgatású vezérlőgombok
- Nehezék
- Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555002187 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 100x28x19 cm |
| Szállítási súly | 6.85 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | szabványos |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 60 |
| Fókusztávolság, mm | 700 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 120 |
| Rekesznyílás | f/11.6 |
| Határmagnitúdó | 11.4 |
| Szemlencsék | H12,5 mm (56х), H20 mm (35х), SR4 mm (175х) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Keresőtávcső | optikai, 5x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható |
| Tartozéktálca | yes |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | ekvatoriális, EQ1 |
| Nehezékek | igen |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
A termék jelenleg nem elérhető. A beérkezési idő egyenlőre nem ismert. További információért telefonon vagy az Info menü -> Kapcsolat menüpontján keresztül érdeklődhet.
Levenhuk Skyline PLUS 60T teleszkóp 72853
- LEVENHUK
- 72853
- 6,85 kg
Szállítás és készlet információ
-
66 490 Ft 69 990 Ft
Mennyiségi kedvezmények
5 db vásárlásakor 3% kedvezmény
10 db vásárlásakor 5% kedvezmény

